[2019] Volvo launches the new V60. The house designed by PROJEKTPLUSARCHITEKCI

Volvo Cars, producent samochodów klasy premium, zaprezentował 21 lutego 2018r. nową pięciodrzwiową, średniej wielkości klasę V60, podkreślając pozycję szwedzkiej firmy jako producenta samochodów, które łączą dobry wygląd z pragmatyką.

Samochód wystartował w swoim naturalnym środowisku – podjeździe domu rodzinnego w Sztokholmie zaprojektowanego przez architektów Firmy PROJEKTPLUSARCHITEKCI podkreślając rodowód Volvo Cars w rodzinnych posiadłościach i wskazując, jak wszechstronny projekt V60 spełnia różnorodne potrzeby i realia współczesnego życia rodzinnego.

Niewielu producentów samochodów pasuje do historii i wiarygodności Volvo Cars w tworzeniu dobrze zaprojektowanych, praktycznych i wszechstronnych samochodów osobowych.

Użytkownicy samochodów rodzinnych od lat są naszymi najważniejszymi klientami. Nowe V60 kultywuje tą tradycję, ale też jest krokiem naprzód – powiedział Håkan Samuelsson, prezes i dyrektor generalny Volvo Cars. „Nowy V60 szanuje tę tradycję, ale także idzie o wiele dalej”.

Nowy V60 dzieli platformę Scalable Product Architecture (SPA) Volvo Cars z wielokrotnie nagradzanym nowym XC60 i czterema najlepszymi samochodami z serii 90, które były siłą napędową rekordowych wyników sprzedaży firmy na świecie przez ostatnie lata.