[2015] Nagroda Główna KIGN“Inwestycja Roku” 2015

11 grudnia 2015 roku podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w I Edycji Konkursu “Inwestycja Roku”.

Nagrody zostały wręczone zwycięzcom Konkursu w Hotelu Klimek SPA w Muszynie w dniach 9-11.12.2015r. za inwestycje wyróżniające się na tle innych swoją innowacyjnością, funkcjonalnością oraz dopasowaniem urbanistycznym.

Tytuł “Inwestycja Roku” wręczono w 4 kategoriach.

Zespół Architektów z PROJEKTPLUSARCHITEKCI został laureatem nagrody głównej i zdobył tytuł “Inwestycja Roku” w kategorii „Kultura i Edukacja” za Poprawę infrastruktury technicznej z termomodernizacją- obiektu zabytkowego- budynku Miejskiego Zakładu Kąpielowego przy Placu Krakowskim 10, w którym znajduje się również siedziba Firmy PROJEKTPLUSARCHITEKCI.

Spośród kilkudziesięciu zachowanych tego typu budynków w Europie to właśnie obiekt w Zabrzu uchodzi obecnie za jeden z najlepiej utrzymanych basenów z okresu Modernizmu. Wartość inwestycji jak i wysokość pozyskania środków z funduszy dofinansowujących oraz realizacja zgodna z założeniami projektowymi zaliczają ww. inwestycję do jednej z najbardziej udanych w regionie.